Programo

Eilat IK20
Ĵaudo 11/4
14:00-16:00 Alveno, registriĝo al la kongreso,ricevo de ĉambroj
16:30-17:00 Inaŭguro
17:00-18:00 Prelego de Seán Ó Riain: Ben Jehuda, Zamenhof, Douglas Hyd - 3 homoj, 3 lingvoj
18:00-19:00 Prelego de Mikaelo Lineckij pri Ukrainio
19:00-20:30 Vespermanĝo en apuda restoracio (mempage)
20:30-22:00 Koncertoj: Kajto, Enrica

Vendredo 12/4
07:00-09:00 Matenmanĝo
09:00-15:00 Ekskurso al la dezerta kaj arkeologia parko Timna: la antikvaj egipaj kuprominejoj, rokaj arkoj kaj petroglifoj, la kolonoj de Salomono, kaj la lago kie ni plenigos botelojn je kolora sablo kaj tagmanĝos
16:00-17:00 Laborgrupo pri natura moviĝo kun Gila
17:00-18:00 Prelego de Anna Lowenstein pri Facila UEA
18:00-19:00 Prelego de Amri pri "Bereŝit", la israela lunŝipo, kiu laŭplane atingos la lunon je 11/4
19:00-20:30 Vespermanĝo en apuda restoracio (mempage)
20:30-22:00 Koncerto: Kajto, JoMo
Sabato 13/4
07:00-09:30 Matenmanĝo
09:00-12:00 Pieda erskurso al la apuda monto Cefaĥot kun bela observo sur la kvar ŝtatoj: Egiptio, Jordanio, Saud-Arabio kaj Israelo
12:00-15:00 Vizito cxe la Submara Observejo, kie ankaŭ eblos aĉeti tagmanĝon
16:00-17:00 Laborgrupo pri Eŭritmio kun Tali
17:00-18:00 Debato kun Renato Corsetti pri paco en la Mezoriento
18:00-19:00 Prelego de Amri "de la Ruĝa ĝis la Morta Maro"
19:00-20:30 Vespermanĝo en apuda restoracio (mempage)
20:30-22:00 Koncerto: JoMo, Euritmiaj dancoj :Tali kaj Franz
Dimancho 14/5
07:00-09:00 Matenmanĝo
Akaba - MONA
09:00-12:00 Veturo al la Arava limpasejo al Jordanio.Survoje visito en la sensaliga projekto por akiri freŝakon el la maro ( ĉh 12 alveno al hotelo Maswada Plaza en Akaba kaj enĉambrigo)
12:00-16:00 Libera promeno tra Akaba kaj tagmanĝo
16:00-16:30 MONA Inaŭguro
16:30-17:30 Debato kun Renato pri paco en la mezoriento el la Araba vidpunkto
17:30-18:30 Prelego de Seán Ó Riain kaj Neil Blonstein pri agado de UN en Vieno kaj Novjorko
19:00-20:00 komuna araba manĝo en la hotela restoracio(mempage - 15Eur)
20:00-22:00 Koncerto: JoMo, Araba muziko
Lundo 15/5
07:00-09:00 Matenmaĝo
09:00-10:30 Debato pri paco
10:30-11:00 Fermo kaj resuma debato
11:00 Foriro al Wadi Rum (Postkongreso P1)